Katka Molková, Rodinná fotografie

Rodina a děti

Co s sebou na focení?

Určitě nějaké občerstvení, pamlsky pro děti. Oblíbenou hračku. Můžete vzít i svého zvířecího mazlíčka.

Co na sebe?

Prosím, oblečení věnujte chvilku pozornosti, vyplatí se to. Zkuste se zamyslet, co by se k čemu hodilo. Nemusíte být stejně barevní, ba naopak je hezké zachovat třeba 3 barvy. Klasika jsou středně modré džíny a k tomu nějaké topy, trička, svetříky. Vyvarujte se výrazných vzorů či nápisů. Věnujte pozornost i doplňkům (šátky, šály, náušnice, čelenky, klobouky, …) a botám.

Těhotenské

Kdy přijít na focení s bříškem?

Vždy záleží, jak se cítíte právě Vy. Doporučuji od 30.tt, kdy je bříško již hezky velké, ale přitom je ještě krásně kulaté a většinou Vás ještě nic neomezuje, cítíte se nádherná a fotky jsou úchvatné…

Jaké vzít na focení oblečení?

Vždy ale vybírejte pouze takové oblečení, které Vám sluší, ve kterém se cítíte dobře a sebevědomě a hlavně oblečení, které zvýrazní Vaše bříško. Obvykle je v jednoduchosti krása, nedoporučuji oblečení s nápisy, velkými značkami apod.

Do ničeho se už nevejdete?

Nelamte si s tím hlavu, vezměte oblečení, které jste nosila dříve, to je stejně nejlepší – džíny nedopnete, ale o to líp. Vezměte klidně i košile od partnera a další doplňky. Pokud nechce nic zbytečně „ukazovat“, nezapomeňte na oblečení (trička, topy apod.), které bříško krásně obepne. Skvělé jsou jednoduché barvy, nebo pruhy, které oblouk bříška nádherně vykreslí. Pokud váháte, zda některý kousek vzít nebo ne, raději jej vezměte, překvapivě právě to bývají často na focení ty nejlepší…

A co líčení?

Nejlépe uděláte, když vše necháte na profesionální vizážistce a necháte se opečovávat. Fotografické líčení totiž není vůbec jednoduché. Nenechávejte raději nic náhodě a svěřte se do rukou vizážistky, aby byl výsledek opravdu skvělý.

Spolupracuji s vizážistkami, takže v naší první konverzaci se vás budu ptát zda budete chtít zajistit profesionální líčení.

Těhotenské focení doma - Katka Molková, rodinná a newborn fotografka
Newborn fotografie, focení miminek - Katka Molková, rodinná a newborn fotografka

Newborn

Kdy přijít na focení s novorozeňátkem?

Miminka se fotí ve spánku a pro toto focení je klíčovým faktorem věk miminka.

Ideální věk je 7. – 10. dnem života, max. do 14 dnů od porodu. Obecně platí, že čím dříve, tím lépe. Tento krátký časový úsek od porodu je opravdu velmi důležitý. Miminka bývají hodně spavá a dá se s nimi dobře pracovat, aniž by se vzbudila. V rámci jednoho focení je možné miminko vyfotit i se sourozencem a téměř vždy fotím miminko i s rodiči. Myslím, že každá maminka by měla mít fotku se svým miminkem. Je jedno, že není úplně ve formě, protože je to naposledy, kdy se jí miminko vejde do dlaní.

V případě, že nestihnete novorozenecké focení a nebo jste nechtěli nechat fotit miminko ihned porodu, další nejlepší doba na focení je nejdříve 4.měsíc věku miminka.

Jak se na focení připravit?

Klíčem k úspěchu je tedy alespoň odložit kojení tak, abyste miminko kojili až po příchodu do ateliéru, těsně před focením. Jakmile se najedí, okamžitě u mě v teple ateliéru usnou a pak mohou vznikat ty pravé fotky.

Co vzít na focení s sebou?

Na focení miminek toho moc nepotřebujete. Rozhodně si s sebou nezapomeňte vzít všechno, co potřebujete na přebalení. V ateliéru sice naprostou většinu věcí mám, takže se o vše mohu postarat, přeci jen je ale dobré, aby miminko mělo vždy to, na co je zvyklé a cítilo se dobře. Pro sebe si vemte drobnou svačinu.

Nezapomeňte na dudlík. I když asi ještě příliš nepoužíváte, dudlík velice pomáhá při focení mezi jednotlivými polohami, aby miminko zůstalo klidné. V případě nouze mám.

Co si vzít na sebe?

I když se bude fotit hlavně miminko, pro které vlastně nepotřebujete vůbec žádné oblečení, nezapomeňte na společné fotografie. Určitě budete chtít mít fotky s vaším miminkem. Ideální jsou proto jednoduché barvy, buď bílé, kontrastní černé, nebo světlé pastelové tóny.